Usiądź na chwilę i posłuchaj...

Wszystkie odcinki

Epizod 16: Rozkminy Temporalne.

Pieczara Popkultury / 14 lipca 2019

W tym odcinku na tapecie Dni Fantastyki we Wrocławiu, serial Dark od Netflixa i kilka polaryzujących tematów z branży gier.

Epizod 15: E3.6.

Pieczara Popkultury / 25 czerwca 2019

Dziś dwa tematy - E3, czyli największa gamingowa impreza, na której w tym roku było sporo interesujących niusów, oraz miniserial Czarnobyl, nowa produkcja HBO.

Epizod 14: Czterej Jeżdzcy Apokalipsy.

Pieczara Popkultury / 7 czerwca 2019

W tym odcinku gadamy o dwóch kinowych hitach - Detektywie Pikachu oraz o Johnie Wicku 3, nie pominęliśmy też rozmów o grach video - Dauntless oraz Monster Hunter World. I jeszcze lekko obsmarowaliśmy ósmy sezon Gry o Tron.

Epizod 13: Dewiacje i deweloperzy.

Pieczara Popkultury / 24 maja 2019

Późny kapitalizm, wyzysk, dewiacje seksualne, Sonic the Hedgehog, generalnie upadek moralny cywilizacji - to nasze tegodwutygodniowe tematy.

Epizod 12: Tupot małych kopytek.

Pieczara Popkultury / 9 maja 2019

Woda skończyła się godzinę temu. Jeśli słuchasz tego nagrania, najpewniej zaschło już nam w ustach od dwu i pół-godzinnego podcastowana! W naszym najdłuższym odcinku jak do tej pory gadamy o: płaskoziemcach i animacjach z Netflixa, po czym przechodzimy do Pyrkonu, podczas którego graliśmy w Equestrię oraz KeyForge. Na koniec zostawiliśmy sobie Endgame, ale spokojnie - zaakcentujemy to abyście nie zrobili sobie spoilerów.

Epizod 10: To się wytnie.

Pieczara Popkultury / 25 kwiecień 2019

Trzech wybitnych podcasterów mierzy się z największym wyzwaniem do tej pory - stworzeniem odcinka na tematy nie do końca w ich strefie komfortu. Usłyszycie u nas m.in o czarnych dziurach, memach, robotach, konsolach, i gatekeeperach.

Epizod 10: Dance Dance Shinobi Execution.

Pieczara Popkultury / 7 kwiecień 2019

Od gier tanecznych do ebooków, wasza ulubiona zgraja nerdów nie boi się żadnego tematu. Oprócz ww. w odcinku gadamy też o nietypowych systemach RPG, jak Honey Heist czy My Little Pony, a także obgadujemy straszliwy i niesławny artykuł 13.

Epizod 09: Hałda rowerów ocen.

Pieczara Popkultury / 28 marzec 2019

Czy możliwe jest że Ewan McGregor dołączył do naszej ekipy? Posłuchajcie i przekonajcie się sami! W odcinku gadamy o Kapitan Marvel, oraz związanych z tym filmem problemach agregatorów ocen filmowych, napomykamy też o nieprzemyślanych zachowaniach PewDiePie'a.

Epizod 08: Poniedziałek pod parasolem.

Pieczara Popkultury / 13 marzec 2019

The Umbrella Academy, Smoczy Książę, Terraformacja Marsa oraz koncert Perturbatora - o tym wszystkim opowie wam w tyt odcinku wasza ulubiona banda nerdów!

Epizod 07: De Łiczer aRPiGżi PieL.

Pieczara Popkultury / 25 luty 2019

Zmierzamy się z The Witcher RPG PL, wychodzącym wkrótce tłumaczeniem systemu RPG. Gadamy także co nieco o Carmen Sandiego, a żeby nie było zbyt mało o grach wideo - zaczynamy od rozmowy o Tetris 99 i Apex Legends, płynnie przechodząc do problemów w Activision.

Chętnych do skorzystania z karty postaci autorstwa Soqa zapraszamy tutaj.

Epizod 06: Pierwsze wyjście z Metra.

Pieczara Popkultury / 11 lutego 2019

Odwiedzamy XI Brzeski Festiwal Gier Planszowych oraz stronę internetową Captain Marvel. Rozmawiamy o rosnącej popularności Apex Legends i koncercie Marshello w Fortnite, jak również dyskutujemy o dalszych losach X-Men oraz o burzy, która przetoczyła się nad Metro Exodus i Epic Game Store.

Epizod 05: Lootbox pandory.

Pieczara Popkultury / 28 stycznia 2019

Odkrywamy redditową twórczość SrGrafo i temat crowdfundingu, omawiamy film Glass a także rozmawiamy o sztucznej inteligencji AlphaStar. Opowiadamy też o charytatywnym streamie H.Bomberguya, gadamy od grach video w uniwersum Star Wars oraz pastwimy się nad Oscarami.

Epizod 04: Decyzja (nie) należy do Ciebie.

Pieczara Popkultury / 14 stycznia 2019

Co ciekawego Nas czeka w 2019 w popkulturze i czy Bandersnatch jest dla wszystkich.

Epizod 03: Wszyscy kochają Spider-Gwen.

Pieczara Popkultury / 30 grudnia 2018

Dyskutujemy o naszych typach na Popkulturową Rzecz roku, pniemy peany o Spider-Man - Uniwersum, oraz dyskutujemy o postępującej fragmentacji platform streamingowych oraz growych.

Epizod 02: Wieści z The Game Awards

Pieczara Popkultury / 10 grudnia 2018

Poruszamy tematy od JK Rowling zmieniającej swoje uniwersum po fakcie, poprzez narzekania na nadchodzące Avengers: Endgame, problemy z Fallout 76, aż po różnorakie wieści z The Game Awards.

Epizod 01: Dlaczego ciągle opowiadamy te same historie?

Pieczara Popkultury / 26 listopada 2018

W pierwszym odcinku naszego podcastu popkulturowego każdy z Nas zaprezentuje swój własny temat, po czym zastanowimy się dlaczego nie ma nic nowego na ekranach, jedynie sequele, spin-offy oraz remake'i.