Przed wyruszeniem w drogę, należy zebrać drużynę.

Piotr Fronczewski

Kto jest w studiu?

dawid-czech-photo

Jakub Pilawa

Bardzo lubię utwory audiowizualne - czy to film, czy serial, czy nawet video na YouTube. Poza tym mam szerokie zainteresowania, od architektury po montaż dźwięku.

dawid-czech-photo

Dawid Czech

Odkąd sięgam pamięcią gry, czy to cyfrowe, fabularne czy planszowe, były moją pasją. Jeśli akurat nie gram to siedzę z nosem w książce / uchem w audiobooku i uczę się czegoś nowego.

dawid-czech-photo

Maciej Badura

Od zawsze przemierzam fantastyczne światy w grach i książkach. Nic dodać, nic ująć.

dawid-czech-photo

Jakub Wieczorek

Oglądam, zbieram, czytam, gram, kolekcjonuję, komentuję; jeżeli ma to jakikolwiek związek z popkulturą, to najpewniej coś o tym wiem. Albo przynajmniej słyszałem.

dawid-czech-photo

Piotr Semeniuk

Wieczny marzyciel, codziennie zwiedzam senne krainy i ciężko mnie dobudzić. Uwielbiam uczyć się co rusz czegoś nowego i robić rzeczy których nigdy nie robiłem. Z różnym skutkiem.

figurki-starwars

9 maja 1969 amerykańska 101 dywizja piechoty kierowała się na leżąco, w odległości 2 km od północnej granicy Laosu, wzgórze numer 937. To miał być prosty zwiad. Dla sił Wietkongu wzgórze 937 miało znaczenie strategiczne. Pięciu świeżo upieczonych rekrutów ze 101 dywizji sądziło, że idzie na rutynowe zadanie, które potrwa niecałe dwie godziny. Bronili się dziewięć długich dni. Ten podcast nie ma z tym nic wspólnego.

Znamy się już od dłuższego czasu, wspólnie gramy, wspólnie spędzamy czas, podczas którego rozmawiamy na różne tematy związane z kulturą masową. Wierząc, że nasze dyskusje bywają zażarte i jednocześnie mocno wciągające zdecydowaliśmy się puścić je w eter. Tak powstała Pieczara Popkultury.

Niedawno zaczeliśmy, ale naszym celem jest bycie najbardziej rozpoznawalnym podcastem popkulturowym w Polsce. Ale tak bez spiny. Przede wszystkim liczy się dla Nas dobra zabawa.